Порівняльний тест всесезонних шин розміру 225/60 R18: топ-10 брендів 2024 року
Сучасні автомобілісти все частіше обирають всесезонні шини, які забезпечують достойну поведінку на дорозі протягом усього року. Розмір 225/60 R18 є популярним вибором для кросоверів та середньорозмірних позашляховиків. У цьому тесті ми порівняли 10 найкращих брендів 2024 року, оцінивши їхню продуктивність за ключовими показниками та виділивши лідерів у різних категоріях.
Полігон та умови тестування
Тестування проводилося на випробувальному полігоні в Німеччині. Як тестовий автомобіль використовувався Volkswagen Tiguan 2024 року випуску з повним приводом. Тести проводили професійні водії-випробувачі з багаторічним досвідом, що гарантує точність та об'єктивність результатів.
Особливості проведення тестів
Для забезпечення об'єктивності всі шини були придбані в роздрібній мережі. Такий підхід виключає можливість викривлення характеристик, які могли б виникнути при наданні зразків безпосередньо виробниками.
Топ-10 брендів 2024 року
- Michelin CrossClimate 2 (Франція)
- Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 (США)
- Continental AllSeasonContact (Німеччина)
- Pirelli Scorpion Verde All Season (Італія)
- Nokian Seasonproof (Фінляндія)
- Hankook Kinergy 4S2 (Південна Корея)
- Bridgestone Weather Control A005 (Японія)
- Yokohama Geolandar CV G058 (Японія)
- Toyo Celsius (Японія)
- Linglong Green-Max All Season (Китай)
Таблиця характеристик шин
| Шина | Дата випуску | Тип малюнка протектора | Еластичність боковини | Кількість шарів | М'якість (од. за Шором) | Пробіг до стирання (км) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Michelin CrossClimate 2 | 01/2024 | Направлений | Висока | 2 | 65 | 65 000 |
| Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 | 12/2023 | Симетричний | Середня | 2 | 68 | 60 000 |
| Continental AllSeasonContact | 11/2023 | Асиметричний | Середня | 2 | 66 | 62 000 |
| Pirelli Scorpion Verde | 10/2023 | Асиметричний | Низька | 2 | 64 | 58 000 |
| Nokian Seasonproof | 09/2023 | Направлений | Висока | 3 | 67 | 63 000 |
| Hankook Kinergy 4S2 | 08/2023 | Симетричний | Середня | 2 | 65 | 59 000 |
| Bridgestone Weather Control | 07/2023 | Асиметричний | Низька | 3 | 68 | 61 000 |
| Yokohama Geolandar CV | 06/2023 | Симетричний | Середня | 2 | 64 | 57 000 |
| Toyo Celsius | 05/2023 | Направлений | Низька | 2 | 62 | 55 000 |
| Linglong Green-Max All Season | 04/2023 | Симетричний | Низька | 2 | 60 |
50 000
|
Таблиця порівняння результатів
| Шина | Гальмування (сухий асфальт, м) | Гальмування (мокрий асфальт, м) | Розгін (з 20 до 100 км/год, с) | Ожеледиця (тягова сила, Н) | Снігова каша (зчеплення, %) | Глибокий сніг (зчеплення, %) | Аквапланування (швидкість, км/год) | Ціна за штуку - 2024 р. (грн) | Ціна за комплект - 2024 р. (грн) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Michelin CrossClimate 2 | 35 | 40 | 7.5 | 500 | 85 | 80 | 85 | 6000 | 24000 |
| Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 | 36 | 42 | 7.8 | 480 | 82 | 78 | 83 | 5800 | 23200 |
| Continental AllSeasonContact | 37 | 43 | 7.7 | 470 | 80 | 77 | 82 | 5700 | 22800 |
| Pirelli Scorpion Verde | 38 | 45 | 7.9 | 460 | 78 | 75 | 80 | 5500 | 22000 |
| Nokian Seasonproof | 36 | 41 | 7.6 | 490 | 84 | 79 | 84 | 5900 | 23600 |
| Hankook Kinergy 4S2 | 37 | 44 | 8.0 | 450 | 77 | 74 | 81 | 5200 | 20800 |
| Bridgestone Weather Control | 36 | 42 | 7.7 | 470 | 81 | 78 | 82 | 5800 | 23200 |
| Yokohama Geolandar CV | 38 | 46 | 8.1 | 440 | 76 | 73 | 79 | 5400 | 21600 |
| Toyo Celsius | 39 | 47 | 8.2 | 430 | 75 | 72 | 78 | 5000 | 20000 |
| Linglong Green-Max All Season | 40 | 48 | 8.3 | 420 | 70 | 68 | 76 | 4500 | 18000 |
Аналіз параметрів експлуатації
Тестування проводилося на різних типах дорожніх покриттів та в різноманітних погодних умовах. Окрім основних дисциплін, включених до таблиці порівняння, було також оцінено:
- Комфорт і рівень шуму. Використовувався спеціальний мікрофон, встановлений у салоні автомобіля, для фіксації рівня звукового тиску.
- Економічність. Проводилися тести на опір коченню, щоб оцінити вплив шин на витрату пального.
- Прогнозована поведінка в екстремальних ситуаціях. Автомобіль запускали в занос на мокрому покритті та на льоду, щоб визначити керованість і здатність до відновлення зчеплення.
Переваги та недоліки кожної шини
-
Michelin CrossClimate 2
- Переваги: Висока безпека, низький знос, відмінне зчеплення на мокрому і сухому покритті.
- Недоліки: Висока ціна, можливе зниження характеристик в умовах глибокого снігу.
-
Goodyear Vector 4Seasons Gen-3
- Переваги: Універсальність, гарне зчеплення на мокрому і сухому асфальті, довговічність.
- Недоліки: Шумність на сухому асфальті, середні показники на снігу.
-
Continental AllSeasonContact
- Переваги: Чудове гальмування, надійність, економічність.
- Недоліки: Середні результати в умовах сніжної каші та глибокого снігу.
-
Pirelli Scorpion Verde
- Переваги: Економічність, комфорт у міській експлуатації, тиха робота.
- Недоліки: Обмежені зимові характеристики, слабке зчеплення на снігу.
-
Nokian Seasonproof
- Переваги: Відмінне зчеплення в зимових умовах, висока зносостійкість.
- Недоліки: Підвищений опір коченню, що збільшує витрату пального.
-
Hankook Kinergy 4S2
- Переваги: Доступна ціна, збалансовані характеристики на мокрому і сухому асфальті.
- Недоліки: Слабкі показники на льоду, відносно швидкий знос.
-
Bridgestone Weather Control
- Переваги: Надійне зчеплення на мокрому покритті, передбачувана поведінка в екстремальних умовах.
- Недоліки: Середня зносостійкість, підвищений рівень шуму.
-
Yokohama Geolandar CV
- Переваги: Висока міцність боковин, гарна керованість на асфальті.
- Недоліки: Погане зчеплення на снігу, обмежена довговічність.
-
Toyo Celsius
- Переваги: Прийнятна ціна, гарні показники на мокрому покритті.
- Недоліки: Обмежені зимові характеристики, шумність.
-
Linglong Green-Max All Season
- Переваги: Низька вартість, прийнятні результати на сухому асфальті.
- Недоліки: Швидкий знос, слабкі зимові характеристики, низька стійкість до аквапланування.
Розрахунок вартості володіння
Вартість володіння шинами включає не лише їхню ціну, але й витрати на пальне, заміни і балансування. У таблиці нижче наведено приблизні значення для кожної моделі:
| Шина | Ціна комплекту (грн) | Пробіг до зносу (км) | Витрата пального (л/100 км) | Підсумкова вартість володіння (грн/км) |
|---|---|---|---|---|
| Michelin CrossClimate 2 | 24000 | 65 000 | 8.5 | 0.74 |
| Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 | 23200 | 60 000 | 8.7 | 0.78 |
| Continental AllSeasonContact | 22800 | 62 000 | 8.6 | 0.76 |
| Pirelli Scorpion Verde | 22000 | 58 000 | 8.9 | 0.82 |
| Nokian Seasonproof | 23600 | 63 000 | 8.4 | 0.75 |
| Hankook Kinergy 4S2 | 20800 | 59 000 | 8.7 | 0.80 |
| Bridgestone Weather Control | 23200 | 61 000 | 8.6 | 0.77 |
| Yokohama Geolandar CV | 21600 | 57 000 | 8.8 | 0.81 |
| Toyo Celsius | 20000 | 55 000 | 9.0 | 0.85 |
| Linglong Green-Max All Season | 18000 | 50 000 | 9.2 | 0.90 |
Підсумковий рейтинг
| Шина | Рейтинг | Комментар |
|---|---|---|
| Michelin CrossClimate 2 | ★★★★★ Особливо рекомендуємо | Краща всесезонна шина 2024 року |
| Nokian Seasonproof | ★★★★★ Особливо рекомендуємо | Відмінне зчеплення на снігу та мокрому асфальті |
| Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 | ★★★★ Рекомендуємо | Висока продуктивність у всіх умовах |
| Continental AllSeasonContact | ★★★★ Рекомендуємо | Хороший баланс характеристик |
| Bridgestone Weather Control | ★★★★ Рекомендуємо | Надійність та довговічність |
| Pirelli Scorpion Verde | ★★★ Оптимальне співвідношення ціна/якість | Хороший вибір для міських умов |
| Hankook Kinergy 4S2 | ★★★ Оптимальне співвідношення ціна/якість | Доступна ціна та стабільні показники |
| Yokohama Geolandar CV | ★★★ Оптимальне співвідношення ціна/якість | Гарна прохідність у складних умовах |
| Toyo Celsius | ★★ Не рекомендуємо | Слабкі показники на мокрому покритті |
| Linglong Green-Max All Season | ★★ Не рекомендуємо |
Недостатнє зчеплення на снігу та льоду |
Висновок
Всесезонні шини – це компроміс між літніми та зимовими моделями, проте при виборі важливо враховувати кліматичні умови, стиль водіння та тип автомобіля. Представлені результати тестів допоможуть вам зробити свідомий вибір, спираючись на перевірені дані.
Рекомендації для вибору
Для міських умов: Michelin CrossClimate 2 – висока надійність та комфорт.
Для суворих зим: Nokian Seasonproof – оптимальне зчеплення на снігу.
Для економії: Hankook Kinergy 4S2 - доступна ціна за гідних характеристик.
Якщо у вас залишилися питання, залишайте коментарі або поділіться своїм досвідом використання шин у відповідних розділах!